Rock med guldbroderier Kina

Rock med guldbroderier Kina
Rock med guldbroderier Kina
Rock med guldbroderier Kina
Rock med guldbroderier Kina

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ROCK, Kina, 1900-talets första hälft, himmelsblått siden med ymniga broderier i metall- och silke föreställande kejasardrakar jagande den brinnande pärlan, längd ca 130 cm

Slitage, skador runt krage, lösa metalltrådar

450016

2017-04-07