Rock med guldbroderier Kina
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ROCK, Kina, 1900-talets första hälft, himmelsblått siden med ymniga broderier i metall- och silke föreställande kejasardrakar jagande den brinnande pärlan, längd ca 130 cm
Slitage, skador runt krage, lösa metalltrådar
450016
2017-04-07