Hängskåp 1700-tal

Hängskåp 1700-tal
Hängskåp 1700-tal
Hängskåp 1700-tal
Hängskåp 1700-tal
Hängskåp 1700-tal
Hängskåp 1700-tal
Hängskåp 1700-tal
Hängskåp 1700-tal

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HÄNGSKÅP, för hörn, Dalarna, daterat 1793, polykrom dekor av kurbits, höjd ca 102, bredd 81 cm

Senare bemålning, nyckel saknas, slitage

450118

2017-03-25