Ragusked såsslev dessertskedar kaffeskedar silver
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RAGUSKED, SÅSSLEV, MATGAFFEL, DESSERTSKEDAR, 6 st., SYLTSKED och KAFFESKEDAR, 8 st., silver, ragusked gammaldansk modell, stämplad Clement, Köpenhamn 1870, längd 28 cm, såsslev, matgaffel, dessertskedar och syltsked, svensk rund modell, stämplade 1900-talets första hälft, kaffeskedarna modell Uppsala, stämplade 1959, total vikt ca 590 g
gaffel syltsked och dessertskedar med graverat B
450123
2017-04-03