Ragusked såsslev dessertskedar kaffeskedar silver

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RAGUSKED, SÅSSLEV, MATGAFFEL, DESSERTSKEDAR, 6 st., SYLTSKED och KAFFESKEDAR, 8 st., silver, ragusked gammaldansk modell, stämplad Clement, Köpenhamn 1870, längd 28 cm, såsslev, matgaffel, dessertskedar och syltsked, svensk rund modell, stämplade 1900-talets första hälft, kaffeskedarna modell Uppsala, stämplade 1959, total vikt ca 590 g

gaffel syltsked och dessertskedar med graverat B

450123

2017-04-03