Svensk historia, 60 vol.
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SVENSK HISTORIA (60). Bland annat: VOLTAIRE. Histoire de Charles XII. Roi de Suede. Geneve, 1760, STIERNMAN. Konung Johan den III:des chrönika... Stockholm, 1745, CATTEAU-CALLEVILLE. Histoire de Christiona, reine de Suède... I-II. Paris, 1815.
Inalles 60 titlar från 1700-1900-tal. Blandat skick Defekter och skador kan förekomma, ävensom lösdelar. Ej kollationerade.
Ej kollationerade. Vänligen, läs beskrivningen!
450211
2017-03-29