Mugg i porslin

Mugg i porslin
Mugg i porslin
Mugg i porslin
Mugg i porslin
Mugg i porslin
Mugg i porslin
Mugg i porslin
Mugg i porslin
Mugg i porslin
Mugg i porslin
Mugg i porslin
Mugg i porslin
Mugg i porslin
Mugg i porslin

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

MUGG, porslin, Ryssland, med motiv av Trojskij, daterad 1922, höjd 9 cm, diameter 9 cm

Enligt uppgift fördes muggen till Sverige från Ryssland någon gång före andra världskriget

smärre slitage

450465

2017-04-01