Mugg i porslin
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
MUGG, porslin, Ryssland, med motiv av Trojskij, daterad 1922, höjd 9 cm, diameter 9 cm
Enligt uppgift fördes muggen till Sverige från Ryssland någon gång före andra världskriget
smärre slitage
450465
2017-04-01