Dekorelement

Dekorelement
Dekorelement
Dekorelement
Dekorelement

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DEKORELEMENT / del av kistfront, troligen 1600-tal, i valnöt, skuren med dekor av maskaron och putti, bladslingor, längd 63x14 cm

Proveniens: enligt uppgift Ask kyrka

Maskstunget

450477

2017-03-26