Antoni Tapies, Un vase de terre crue
Klubbat för:
15 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ANTONI TAPIES (1923-2012), Un vase de terre crue et le T du nom de Tàpies, komplett portfölj med tre etsningar, 1988, signerade och numrerade Tàpies 34/35. Texter av Yves Bonnefoy. Utgivna av av Francois Bénichou, Paris.
S. 50 x 65 cm
LITTERATUR
Galfetti 1215-1217
450698
2017-03-29