Antoni Tapies, Un vase de terre crue

Klubbat för:

15 500 SEK

Schätzwert

12 000 SEK

Beschreibung

ANTONI TAPIES (1923-2012), Un vase de terre crue et le T du nom de Tàpies, komplett portfölj med tre etsningar, 1988, signerade och numrerade Tàpies 34/35. Texter av Yves Bonnefoy. Utgivna av av Francois Bénichou, Paris.
S. 50 x 65 cm
LITTERATUR
Galfetti 1215-1217

Zustandsbeschreibung

450698

2017-03-29