Silverbestick 78 delar

Silverbestick 78 delar
Silverbestick 78 delar
Silverbestick 78 delar
Silverbestick 78 delar
Silverbestick 78 delar
Silverbestick 78 delar
Silverbestick 78 delar
Silverbestick 78 delar
Silverbestick 78 delar
Silverbestick 78 delar

Klubbat för:

16 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

BESTICK, 78 dlr, silver, snäckmodell, stämplade 1883-1884, bestående av: 12 matskedar, 12 dessertskedar, 12 matgafflar, 12 dessertgafflar, 12 matknivar, 12 dessertknivar, 1 soppslev, 2 såsskedar, 2 ströskedar, tårtkniv, låsbart schatull i pergament medföljer: 1 ej tillhörande fiskbestick medföljer

Bruksslitage

450822

2017-03-29