Fritz Blomqvist, skål på fot, Orrefors, Graal
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FRITZ BLOMQVIST, sannolikt, skål på fot, Orrefors omkring 1917, Graal, dekor i violett av blomsterslingor, signerad Orrefors på livet, höjd ca 8 cm, diameter ca 9 cm
Fotring samt mynning med nagg
450889
2017-03-29