Poul Kjaerholm
Klubbat för:
28 000 SEK
Utropspris
35 000 SEK
POUL KJAERHOLM, matbord, modell PK50, formgivet 1964 för E Kold Christiansen, bordsskiva fanérad i oregon pine, stålben, samtliga ben stämplade med E Koldings monogram,höjd ca 62, 195x80 cm
Bordskiva med ytskador och fläckar
450954
2017-03-30