Poul Kjaerholm

Poul Kjaerholm
Poul Kjaerholm
Poul Kjaerholm
Poul Kjaerholm
Poul Kjaerholm
Poul Kjaerholm
Poul Kjaerholm
Poul Kjaerholm

Klubbat för:

28 000 SEK

Utropspris

35 000 SEK

POUL KJAERHOLM, matbord, modell PK50, formgivet 1964 för E Kold Christiansen, bordsskiva fanérad i oregon pine, stålben, samtliga ben stämplade med E Koldings monogram,höjd ca 62, 195x80 cm

Bordskiva med ytskador och fläckar

450954

2017-03-30