Brown Westhead, Moore and Co matservis

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BROWN WESTHEAD MOORE AND CO, matservis, 58 dlr, "Field and flowers", fajans, bestående av: 12 djupa fat, 18 mattallrikar, 5 desserttallrikar, 12 assietter, 7 uppläggningsfat, 1 uppläggningsskål, 3 terriner

Bruksslitage, glasyrkrackeleringar, minder partier med missfärgning

450964

2017-03-30