Gert Marcus , Mitt hjul från SKF
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
GERT MARCUS (1914-2008): Mitt hjul från SKF, signerad och daterad Marcus -63 -64, bemålat järn på metallsockel, höjd 238, 164 x 47 cm.
.
UTSTÄLLD
Réalités Nouvelles, Paris 1964
Gert Marcus imaginarius, Liljevalchs Konsthall, Stockholm 1965, katalognr 177
451105
2017-03-31