Stolar Erik Öhrmark Stockholm
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ERIK ÖHRMARK, stolar, 1 par, sengustavianska stockholmsarbeten, båda signerade EÖM (Erik Öhrmark, stolmakare i Stockholm 1777-1813), träskuren skulpterad dekor, svartmålade med bronserad dekor, sitthöjd ca 44 cm
Senare bemålade, senare klädsel, mindre ytskador
451256
2017-03-31