Spegel gustaviansk Kalmar
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGELLAMPETT, gustaviansk, av Anders Malmqvist (spegelmakare 1773-1778), signerad AM samt med Kalmars hallstämpel, delvis träskuren dekor samt monogram G, kvicksilverfolierat glas, höjd ca 50, bredd 20 cm
Lampett saknas, överdel med lagning
451407
2017-03-30