Spegel gustaviansk Kalmar

Spegel gustaviansk Kalmar
Spegel gustaviansk Kalmar
Spegel gustaviansk Kalmar
Spegel gustaviansk Kalmar
Spegel gustaviansk Kalmar
Spegel gustaviansk Kalmar
Spegel gustaviansk Kalmar
Spegel gustaviansk Kalmar
Spegel gustaviansk Kalmar
Spegel gustaviansk Kalmar

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SPEGELLAMPETT, gustaviansk, av Anders Malmqvist (spegelmakare 1773-1778), signerad AM samt med Kalmars hallstämpel, delvis träskuren dekor samt monogram G, kvicksilverfolierat glas, höjd ca 50, bredd 20 cm

Lampett saknas, överdel med lagning

451407

2017-03-30