Matsalsgrupp
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL MALMSTEN, möjligen, matgrupp, 6 dlr, 1900-talets första hälft, bonad björk med inläggningar av bla palisaner, skyltmärkta "Svenska möbelfabrikerna Bodafors", bestående av, stolar 4 st, karmstol, samt bord, bordets mått höjd ca 75, 130x75 cm, stolarnas sitthöjd ca 45 cm
Slitage, skiva med fläckar
451415
2017-03-31