Matsalsgrupp

Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

3 000 SEK

CARL MALMSTEN, möjligen, matgrupp, 6 dlr, 1900-talets första hälft, bonad björk med inläggningar av bla palisaner, skyltmärkta "Svenska möbelfabrikerna Bodafors", bestående av, stolar 4 st, karmstol, samt bord, bordets mått höjd ca 75, 130x75 cm, stolarnas sitthöjd ca 45 cm

Slitage, skiva med fläckar

451415

2017-03-31