Fat Kina 1800-tal

Fat Kina 1800-tal
Fat Kina 1800-tal
Fat Kina 1800-tal
Fat Kina 1800-tal
Fat Kina 1800-tal
Fat Kina 1800-tal
Fat Kina 1800-tal
Fat Kina 1800-tal

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

FAT, porslin, Kina, 1800-tal, rektangulär form, dekor av figur samt kalligrafi med dikt, Zhan Lu Tang, emaljfärger, sepia, mått 25x17,5 cm

Smäre slitage

451424

2017-03-31