Salvador Dali grafiskt blad

Salvador Dali grafiskt blad
Salvador Dali grafiskt blad

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SALVADOR DALI (Spanien, 1904-1989): Combat des Cavaliers (ur sviten Calderon, la vida es sueno), utförd 1973, signerad Dali, Épreuve d´artiste (E.A.), färgetsning, vattenstämpel, bildmått 33x52 cm.
Litteratur: Michler/Löpsinger 516

Gulnader, mindre fläck (minor foxings)

451458

2017-04-07