Evert Taube illustrerad av Gösta Werner 1989
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
EVERT TAUBE. (2). WERNER, GÖSTA (1909-92). Visor av Evert Taube med förord av Leif Bergman och Nils Petter Sundgren, portfölj med 61 färg- och svart/vita litografier, samtliga signerade, utgiven av Galerie Aix, Stockholm, 1989, bladstorlek 43x29,5 (43 st.) och 43x59 (18 st.), faksimiltryck från Taubes handskrifter samt reproducerade fotografier av Taube, justification du tirage signerat av konstnären o. numrerat 36/225. I två blå klotkassetter, lätt solkade.
Ej genomgånget, I två blå klotkassetter, lätt solkade
451470
2017-04-07