Ljusstakar senbarock
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, 5 st., mässing, Nordeuropa, 1700-tal, senbarock, gjutna och svarvade, höjd ca 11-14 cm
PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling
Slitage, vissa delar ej ursprungligen tillhörande, fläckar
451489
2017-03-31