Ljusstakar senbarock

Ljusstakar senbarock
Ljusstakar senbarock
Ljusstakar senbarock
Ljusstakar senbarock
Ljusstakar senbarock
Ljusstakar senbarock

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LJUSSTAKAR, 5 st., mässing, Nordeuropa, 1700-tal, senbarock, gjutna och svarvade, höjd ca 11-14 cm

PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling

Slitage, vissa delar ej ursprungligen tillhörande, fläckar

451489

2017-03-31