Reijmyre servisglas Naken Jungfru

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

REIJMYRE, "Naken Jungfru", servisglas, 24 st., modell från tidigt 1800-tal tillverkad på 1970-talet, avsedda som ett allround-glas för exempelvis vin, sprit och cocktail, kraftig pelare med innesluten bubbla, höjd ca 16,5 cm

451726

2017-04-03