Cremekoppar skål fat Kina

Cremekoppar skål fat Kina
Cremekoppar skål fat Kina
Cremekoppar skål fat Kina
Cremekoppar skål fat Kina
Cremekoppar skål fat Kina
Cremekoppar skål fat Kina
Cremekoppar skål fat Kina
Cremekoppar skål fat Kina
Cremekoppar skål fat Kina
Cremekoppar skål fat Kina
Cremekoppar skål fat Kina
Cremekoppar skål fat Kina

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BÅLSKÅL, FAT, famille rose, diameter 26 resp 20 cm, CREMEKOPPAR med lock, 4 st snarlika, porslin, Kina, 1800-tal, underglasyr i blått

Bålskålen lagad, fat med nagg

451899

2017-04-02