Torsten Palm oljemålning

Torsten Palm oljemålning
Torsten Palm oljemålning
Torsten Palm oljemålning
Torsten Palm oljemålning
Torsten Palm oljemålning
Torsten Palm oljemålning

Klubbat för:

8 800 SEK

Schätzwert

6 000 SEK

Beschreibung

TORSTEN PALM (1885-1934): Motiv från Gröndal, signerad T Palm, olja på pannå, 38x46 cm
Utställd: Stockholms Stadsmuseum: "Målarna på Smedsudden,
Svensk-Franska Konstgalleriet

Zustandsbeschreibung

452056

2017-04-02