Ljusstakar 1700-tal

Ljusstakar 1700-tal
Ljusstakar 1700-tal
Ljusstakar 1700-tal
Ljusstakar 1700-tal
Ljusstakar 1700-tal
Ljusstakar 1700-tal

Klubbat för:

5 000 SEK

5 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, Martin Moberg, Jönköping, 1796-97, insida med text samt datering i godset "1786" samt " En god vän är bätter än 100 förvanter", höjd ca 20,5 cm

Ljusmanschetter saknas, bucklor

452058

2017-04-05