Ljusstakar 1700-tal
Klubbat för:
5 000 SEK
5 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, Martin Moberg, Jönköping, 1796-97, insida med text samt datering i godset "1786" samt " En god vän är bätter än 100 förvanter", höjd ca 20,5 cm
Ljusmanschetter saknas, bucklor
452058
2017-04-05