Pilgrimsflaskor Kina
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PILGRIMSFLASKOR, 1 par, porslin, Kina, 1800/1900-tal, dekor av figurscen, höjd ca 26 cm respektive 26,5 cm
En flaska med liten överglaserad nagg vid mynningen från tillverkningen. En flaska med liten bränningsspricka vid foten.
452122
2017-04-03