Graverade vinglas 1800-tal
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VINGLAS, 7 st, 1800-talets första hälft, graverade, varav ett glas med pantograferad dekor, höjd ca 10-14 cm
paret större vinglasen med kantnagg samt fotnagg, det mindre med fyrkantig fot med fotnagg
452253
2017-04-05