Graverade vinglas 1800-tal

Graverade vinglas 1800-tal
Graverade vinglas 1800-tal
Graverade vinglas 1800-tal
Graverade vinglas 1800-tal
Graverade vinglas 1800-tal
Graverade vinglas 1800-tal
Graverade vinglas 1800-tal
Graverade vinglas 1800-tal

Klubbat för:

1 100 SEK

1 500 SEK

VINGLAS, 7 st, 1800-talets första hälft, graverade, varav ett glas med pantograferad dekor, höjd ca 10-14 cm

paret större vinglasen med kantnagg samt fotnagg, det mindre med fyrkantig fot med fotnagg

452253

2017-04-05