Matbord stolar 1930-tal

Matbord stolar 1930-tal
Matbord stolar 1930-tal
Matbord stolar 1930-tal
Matbord stolar 1930-tal
Matbord stolar 1930-tal
Matbord stolar 1930-tal
Matbord stolar 1930-tal
Matbord stolar 1930-tal
Matbord stolar 1930-tal
Matbord stolar 1930-tal
Matbord stolar 1930-tal
Matbord stolar 1930-tal
Matbord stolar 1930-tal
Matbord stolar 1930-tal

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

MATBORD, omkring 1930, fanerat i valnöt och jakaranda, höjd 75, 140x74, 2 iläggsskivor à 58 cm vardera, STOLAR, 6 st, 1900-talets första hälft, bonad björk, sitthöjd 47 cm
Proveniens: har enligt uppgift funnits med på Stockholmsutställningen 1930

Fanérskador, sliten klädsel

452319

2017-04-04