Teservis Japan
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
800 SEK
TESERVIS, 21 dlr, porslin, Japan, 1900-tal, dekor i emaljfärger, bemålad i rött, bestående av: 8 tekoppar med fat, 6+2 assietter, 1 fat, 1 tekanna, 1 vattenkanna, 1 mjölkkanna, 1 sockerskål, 11 olika assietter medföljer
Dekor med slitage
452372
2017-04-03