Kaffeservis silver
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 500 SEK
KAFFESERVIS, 3 dlr, silver, Auran Kultaseppä Oy, Åbo 1970-tal, stämplade med finska och delvis svenska kontrollstämplar, kaffekanna 1977, sockerskål och gräddkanna 1974, båda förgyllda inuti, höjd mellan ca 7,5- 22 cm, vikt ca 460 g
Smärre slitage
452420
2017-04-04