Kaffeservis silver

Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 500 SEK

KAFFESERVIS, 3 dlr, silver, Auran Kultaseppä Oy, Åbo 1970-tal, stämplade med finska och delvis svenska kontrollstämplar, kaffekanna 1977, sockerskål och gräddkanna 1974, båda förgyllda inuti, höjd mellan ca 7,5- 22 cm, vikt ca 460 g

Smärre slitage

452420

2017-04-04