Oolof Walfrid Nilsson oljemålning
Vollendet
2017-04-04
452453
| Höchstes Gebot | 1 600 SEK |
| Schätzwert | 1 000 SEK |
OLOF WALFRID NILSSON (1868-1956):Vintermorgon -Råda, Wärmland, signerad och daterad Olof W. Nilsson 1909, olja på duk, 86x110 cm
färgbortfall, gulnad, smutsig yta