Olle Baertling Konkret Oscar Reutersvärds samling
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OLLE BAERTLING, DENISE RENÉ, VICTOR VASARELY mfl, signaturer och påskrifter på meny från Bar-Restaurant "Eskual-Herria", 5 Rue Mabillion Paris, daterad 12-2-1954, från Olle (Baertling), Vasarely, Denise (René, gallerist), Robert (Jacobsen), med dedikationer "Till Oscar (Reutersvärd) och Pontus (Hultén)", ca 32x24 cm,
PROVENIENS: Konstnären Oscar Reutersvärd
fläckar
452536
2017-04-29