Tekanna silver Ryssland
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TEKANNA, silver, Ryssland, stämplad Moskva 1838, delvis godronnerad, dekorbård med bladverk, invändigt förgylld, handtag och knopp av svärtat trä, höjd ca 16, längd 25 cm, vikt ca 534 g
452588
2017-04-05