Carl Fagerberg brons
Klubbat för:
13 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CARL FAGERBERG (1878-1948): Kavallerist,
signerad C. Fagerberg, patinerad brons, höjd 35 cm, längd 44 cm, bredd 11 cm, totalhöjd med träsockel 59,5 cm, med metallbricka/inskription "Till Majoren Ernst Nordberg på 60-årsdagen"
Sockel med slitage/nagg
452608
2017-04-30