Carl Fagerberg brons

Carl Fagerberg brons
Carl Fagerberg brons
Carl Fagerberg brons
Carl Fagerberg brons
Carl Fagerberg brons
Carl Fagerberg brons
Carl Fagerberg brons
Carl Fagerberg brons
Carl Fagerberg brons
Carl Fagerberg brons
Carl Fagerberg brons
Carl Fagerberg brons
Carl Fagerberg brons
Carl Fagerberg brons

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

CARL FAGERBERG (1878-1948): Kavallerist,
signerad C. Fagerberg, patinerad brons, höjd 35 cm, längd 44 cm, bredd 11 cm, totalhöjd med träsockel 59,5 cm, med metallbricka/inskription "Till Majoren Ernst Nordberg på 60-årsdagen"

Sockel med slitage/nagg

452608

2017-04-30