Rosenthal Pompadour

Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour
Rosenthal Pompadour

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ROSENTHAL, "Pompadour", kaffeservis, 45 dlr., Tyskland, 1900-talets första hälft, guldkant, bestående av 16 kaffekoppar med fat, 17 assietter, kaffekanna, gräddkanna, sockerskål, kuvertaskfat, kakfat, ljusstake, cigarettställ, assiettens diameter ca 17 cm

Enstaka nagg kan förekomma

452730

2017-04-05