Såsskål i silver

Såsskål i silver
Såsskål i silver
Såsskål i silver
Såsskål i silver
Såsskål i silver
Såsskål i silver
Såsskål i silver
Såsskål i silver

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

JOHAN FREDRIK BJÖRNSTEDT (1807-1826 (1827)), såsskål med fat, silver, Stockholm 1820, delvis invändigt förgylld, höjd ca 8 cm, vikt ca 316 g

Ytslitage, repor, bucklor, samt smärre synliga porer vid lödningar

452762

2017-04-05