Såsskål i silver
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOHAN FREDRIK BJÖRNSTEDT (1807-1826 (1827)), såsskål med fat, silver, Stockholm 1820, delvis invändigt förgylld, höjd ca 8 cm, vikt ca 316 g
Ytslitage, repor, bucklor, samt smärre synliga porer vid lödningar
452762
2017-04-05