Skrivställ omkring 1800

Skrivställ omkring 1800
Skrivställ omkring 1800
Skrivställ omkring 1800
Skrivställ omkring 1800
Skrivställ omkring 1800
Skrivställ omkring 1800
Skrivställ omkring 1800
Skrivställ omkring 1800
Skrivställ omkring 1800
Skrivställ omkring 1800

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SKRIVSTÄLL, omkring 1800, brännförgylld brons och mässing, bricka av biskviposlin, genombruten sarg med graverad dekor, urnformade behållare med lock, höjd 12, 23 x 13,5 cm

Slitage, smärre skador, porslinsbricka med lagning, insatser saknas

452782

2017-04-09