Pablo Picason, "Heads", kanna, Frankrike 1956

Pablo Picason,
Pablo Picason,
Pablo Picason,
Pablo Picason,
Pablo Picason,
Pablo Picason,
Pablo Picason,
Pablo Picason,
Pablo Picason,
Pablo Picason,

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

PABLO PICASSO, "Têtes", Madoura, Vallaruis, Frankrike 1956, fajans, dekor av ansikten i savrt och vitt, signerad EDITION PICASSO samt inpressade stämplar, höjd ca 14 cm

Litteratur: Alain Ramié nr. 367

nagg och lagning

452805

2017-04-10