Albert Engström originalmanuskript 5 sidor

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ALBERT ENGSTRÖM (1869-1940), originalmanuskript "En gångaresäl", kort novell, signerad Albert Engström, tusch på kraftigt papper, bladen numrerade 1-6, nr 5 saknas, vilket förmodligen är en miss då berättelsen förefaller vara komplett, arkstorlek 36 x 22,5 cm

452811

2017-04-05