Carl Malmsten Guldheden skrivbord och stol
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
CARL MALMSTEN, skrivbord Guldheden samt karmstol, Nya Guldheden, mahogny/mahognyfaner, skrivbord med 3 lådor, höjd 75, 120 x 60 cm, stolen med textilklädd sits, formgivningsår 1966, Åfors Möbelfabrik, brännmärkta
Skrivbordet med renoverad skiva, bruksslitage, smärre avslag, nycklar saknas
452857
2017-04-05