Carl Malmsten Guldheden skrivbord och stol

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

CARL MALMSTEN, skrivbord Guldheden samt karmstol, Nya Guldheden, mahogny/mahognyfaner, skrivbord med 3 lådor, höjd 75, 120 x 60 cm, stolen med textilklädd sits, formgivningsår 1966, Åfors Möbelfabrik, brännmärkta

Skrivbordet med renoverad skiva, bruksslitage, smärre avslag, nycklar saknas

452857

2017-04-05