Golvur Gerhard
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GOLVUR, 1700-tal, rokoko, urtavlan signerad Gerh. H Welcher Eskilstuna Fristad (Gerhard W., verksam i Eskilstuna 1779-1820), lod och pendel medföljer, höjd ca 238 cm
Slitage, glaset med skada, delar medföljer
452913
2017-04-06