Golvur Gerhard

Golvur Gerhard
Golvur Gerhard
Golvur Gerhard
Golvur Gerhard
Golvur Gerhard
Golvur Gerhard
Golvur Gerhard
Golvur Gerhard
Golvur Gerhard
Golvur Gerhard
Golvur Gerhard
Golvur Gerhard
Golvur Gerhard
Golvur Gerhard

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

GOLVUR, 1700-tal, rokoko, urtavlan signerad Gerh. H Welcher Eskilstuna Fristad (Gerhard W., verksam i Eskilstuna 1779-1820), lod och pendel medföljer, höjd ca 238 cm

Slitage, glaset med skada, delar medföljer

452913

2017-04-06