Väggpendyl empire Dahlström

Väggpendyl empire Dahlström
Väggpendyl empire Dahlström
Väggpendyl empire Dahlström
Väggpendyl empire Dahlström
Väggpendyl empire Dahlström
Väggpendyl empire Dahlström
Väggpendyl empire Dahlström
Väggpendyl empire Dahlström
Väggpendyl empire Dahlström
Väggpendyl empire Dahlström

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

VÄGGPENDYL, stockholmsarbete i empire, signerad Dahlström Stockholm (Israel D, verksam 1792-1829), träskuret fodral, förgylld, krönet med genombruten växtornamentik och lyra, parställda fåglar, urtavla med arabiska siffror, slagfunktion, höjd ca 90, bredd 56 cm

Lagningar, skador, lös dekordel, nyckel saknas

453013

2017-04-10