Tobaksburk Hällefors Bruk

Tobaksburk Hällefors Bruk
Tobaksburk Hällefors Bruk
Tobaksburk Hällefors Bruk
Tobaksburk Hällefors Bruk
Tobaksburk Hällefors Bruk
Tobaksburk Hällefors Bruk
Tobaksburk Hällefors Bruk
Tobaksburk Hällefors Bruk

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HÄLLEFORS BRUK, tobaksburk, daterad 1820, märkt Ioh Malmgren, gjutjärn, bemålad, locket krönt av urna, märkt HF, höjd ca 24, 15x15 cm

Burken med en nagg

453028

2017-04-10