Josef Frank
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, tallrikar, 11 st, ovala, grönt glas, Firma Svenskt Tenn, längd ca 30 cm
HISTORIK: Josef Frank ritade den ovala glastallriken på 1940-talet. Ursprungligen var den tänkt som skaldjurstallrik
Mindre nagg undertill / tillverkningsdefekter, en med spricka
453111
2017-04-06